Přejít k hlavnímu obsahu
Domů Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Webové stránky Ministerstva průmyslu byly uvedeny do provozu v lednu 2006 s maximálním akcentem na přehlednost, použitelnost a přístupnost a již od svého vzniku respektují požadavky přístupnosti. V roce 2016 prošly renovací a během roku 2021 proběhla oprava kódu webových stránek vzhledem k platnému zákonu č. 99/2019 Sb. o přístupnosti.

Ministerstvo průmyslu a obchodu zpřístupňuje své internetové stránky www.ris3.cz v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb. o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Toto prohlášení se vztahuje na internetovou stránku https://www.ris3.cz.

Stav souladu

Pravidla přístupnosti jsou zpracována v souladu s Metodickým pokynem vydaným Ministerstvem vnitra ČR.

Tato internetová stránka je částečně v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, z důvodu výjimek uvedených níže.

Nepřístupný obsah

Videa uveřejněná na webových stránkách jsou všechna umístěna na serveru www.youtube.com a opatření jejich zvukové stopy titulky je závislé na provozovateli tohoto serveru, z toho důvodu nemají všechna videa dostupné titulky (Pravidlo 1.2 Multimediální prvky závisející na čase)

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 24. 9. 2021.

Pro vypracování tohoto prohlášení byla použita metoda vlastního posouzení provedeného Ministerstvem průmyslu a obchodu.

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Ministerstvo průmyslu a obchodu stále pracuje na tom, aby byly tyto stránky dostupné všem lidem bez rozdílu. I přes veškerou snahu je možné, že se na tomto webu nachází nějaký nedostatek. Budeme Vám velice vděční, pokud nás o tom informujete prostřednictvím e-mailové adresy obsah@ris3.cz.

Postupy pro prosazování práva

V případě neuspokojivé odpovědi na oznámení nebo žádost zaslanou v souladu s čl. 7 odst. 1 písm. b) směrnice o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací kontaktujte příslušný orgán pro prosazování práva:

Ministerstvo průmyslu a obchodu
Odbor informatiky
Na Františku 32
110 15 Praha 1

e-mail: posta@mpo.cz

Sdílejte na sociálních sítích