Přejít k hlavnímu obsahu
Domů Aktuality Pardubický kraj inovativní

Pardubický kraj inovativní

Setkání Pardubický kraj inovativní 10. 11. 2022
10. 11. 2022

Pardubicích proběhla 10. listopadu 2022 konference Pardubický kraj inovativní. Šlo o závěrečnou akci projektu Smart akcelerátor Pardubického kraje II.

Na akci se sešli představitelé Pardubického kraje, měst a obcí z regionu, ostatních regionů ČR, Univerzity Pardubice a jejich fakult, agentury CzechInvest, Pardubického podnikatelského inkubátoru P-PINK a dalších podpůrných organizací. Diskutovat přijeli i zástupci Národního RIS3 týmu, gesčních ministerstev, základních a středních škol i významných technologických společností (ERA, K2 Machine, Rieter CZ a dalších). I z toho důvodu byl součástí konference slušný prostor pro diskusi a networking.

Během půldenní konference byly představeny výsledky tříletého projektu Smart akcelerátor Pardubického kraje II. Konference se zaměřila na marketing a stěžejní aktivity projektu.

Inovativnost regionu je do velké míry závislá na možnostech vzdělání a koncepčním řízení talentu v regionu. To si v Pardubickém kraji uvědomují a místo toho, aby se snažili „pouze“ lákat talentované pracovníky, rozhodli se jít dál. Pustili se totiž do rozvoje projektů, které mají za cíl identifikovat konkrétní talent u dětí, který je pak možné dále rozvíjet. V Pardubickém kraji to dokáží v zábavné online formě. Právě v tomto řešení je Pardubický kraj v rámci ČR jedinečný.

„Pardubický kraj prokázal, že umí nejen přebírat dobrou praxi z jiných regionů ČR a Evropy, ale i hledat vlastní odvážná řešení, která pomáhají vytvářet z regionu atraktivní místo pro podnikání, inovace, vzdělávání a pro život“, říká Tomáš Holinka, vedoucí oddělení Strategie S3 MPO a člen Národního RIS3 týmu.

Jednotlivé prezentace také ukázaly způsoby podpory inovací a budování inovačního ekosystému pomocí marketingových nástrojů a aktivit. Z dlouhodobého hlediska Pardubický kraj staví svoji strategii na podpoře spolupráce vzdělávacích institucí a firem, která ve svém důsledku napomáhá transferu technologií v inovačním ekosystému kraje.

Konference se odehrála v historických kulisách Pardubického zámku, který je unikátní svým opevněním. To příhodně představuje špičkovou opevňovací techniku pozdně gotického stavitelství.